OGROMNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W PROGRAMIE KURŻ!

W sobotę 8 czerwca odbył się finał programu Krakowscy Uczniowie Ratują Życie. Nasi uczniowie święcili triumfy w zawodach!

Na kortach tenisowych Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego spotkali się najlepsi spośród 24 tysięcy przeszkolonych w ramach programu uczniów. Najpierw musieli wykazać się sprawnością fizyczną podczas ćwiczeń imitujących działania strażaków. Następnie rywalizowali w konkurencji  RKO - uczniowie klas 4, jak i 6 drogą eliminacji zmagali się w uciskaniu klatki piersiowej na fantomach szkoleniowych przez 1 minutę w każdej sesji, natomiast rywalizacja dla klas 8 trwała 2 minuty.

Nad całością czuwali: pan Poseł na Sejm RP Rafał Komarewicz, przedstawiciele Urzędu Miasta, Prezydenta Miasta, a przede wszystkim pracownicy Pogotowia Ratunkowe i specjaliści ze Szpitala im. S. Żeromskiego.

Naszą szkołę reprezentowali Wojciech Popek (4a), Karol Mirochna (6b), Jonasz Partyka (8b).

Dzięki świetnemu przygotowaniu i umiejętności zachowania zimnej krwi, Wojciech i Karol zdobyli odpowiednio II i III miejsce w swoich kategoriach wiekowych!

Prócz nagród rzeczowych, jakie otrzymali chłopcy, nagrodą dla szkoły są: fantom do nauki RKO oraz kamizelka treningowa do ćwiczeń ratowania zadławienia czy unieruchomienia!

Najważniejsze jednak są słowa ratowników, którzy po każdej sesji z dumą mówili: “Super, Wasz pacjent przeżyłby do przyjazdu karetki!”.

GRATULUJEMY! JESTEŚMY DUMNI!

***

Na stronie https://centrum.ksos.pl/ pojawiła się już relacja z wydarzeń. Wypatrujcie nas!

Natalia Nieciąg-Inglot