DZIEŃ DINOZAURA
2026-02-26
Pierwszaki na tropie prehistorii!
W ramach obchodów Dnia Dinozaura w świetlicy szkolnej klas pierwszych uczniowie poszerzali wiedzę na temat tych fascynujących gadów. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały albumy oraz filmy edukacyjne, dzięki którym dowiedziały się, w jakich czasach i warunkach żyły dinozaury, uczyły się rozpoznawać ich gatunki oraz poznawały przyczyny ich wyginięcia. Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z pracą paleontologa.
Podczas zajęć nie zabrakło aktywności plastycznych. Uczniowie klasy I b wykonywali trójwymiarowe modele jaj dinozaurów, z których wykluwały się małe prehistoryczne stworzenia, m.in. triceratopsy czy pterodaktyle. Z kolei uczniowie klasy I a lepili dinozaury z plasteliny, rozwijając swoją kreatywność i sprawność manualną.
Zajęcia przebiegały w przyjaznej i twórczej atmosferze, dostarczając dzieciom wielu radości oraz nowych wiadomości.
