WYCIECZKA KLASY 7B DO SĄDU APELACYJNEGO I SĄDU OKRĘGOWEGO W KRAKOWIE
2026-05-22
W dniu 22 maja roku klasa 7B uczestniczyła w wycieczce do Sądu Apelacyjnego oraz Sądu Okręgowego w Krakowie.
Po przybyciu na miejsce przeszliśmy przez kontrolę bezpieczeństwa, a następnie udaliśmy się na salę rozpraw. Podczas spotkania z panią sędzią dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat funkcjonowania sądu oraz pracy sędziów.
Kolejnym punktem programu była symulacja rozprawy sądowej. Mieliśmy również okazję zobaczyć wybrane pomieszczenia sądu oraz zapoznać się z procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi w tej instytucji.
Następnie udaliśmy się do Sądu Okręgowego, gdzie spotkaliśmy się z Panem Prezesem Sądu. Uczniowie mogli zadawać pytania dotyczące jego pracy oraz funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości.
Wycieczka była bardzo interesująca i pouczająca. Dzięki niej mogliśmy lepiej poznać pracę sądów oraz zdobyć nową wiedzę na temat wymiaru sprawiedliwości. Wszyscy wróciliśmy z niej zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia.
Koło dziennikarskie
