KRAKOWSCY UCZNIOWIE RATUJĄ ŻYCIE
2026-05-29
27 i 28 maja uczniowie klas 6, 7 i 8 wzięli udział w programie „Krakowscy Uczniowie Ratują Życie”, którego celem było rozwijanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz kształtowanie postaw odpowiedzialności za zdrowie i życie innych osób.
Podczas zajęć uczniowie zdobywali wiedzę teoretyczną i praktyczną dotyczącą zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ćwiczyli ocenę stanu poszkodowanego, wzywanie pomocy, wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) oraz korzystanie z automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED). Zajęcia prowadzone były w atrakcyjnej formie warsztatowej, co pozwoliło uczestnikom doskonalić umiejętności w praktyce.
Udział w programie przyczynił się do zwiększenia świadomości uczniów na temat bezpieczeństwa oraz przygotował ich do właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.
Maria Krzeczowska-Wilk
