Koncepcja pracy szkoły

Wizja

W codziennej pracy szkoła wspomaga wszechstronny rozwój swoich uczniów, uczy samodzielności i współpracy w grupie, dba o przyjazną atmosferę pełną zaufania oraz poczucia bezpieczeństwa, a także o dobrą współpracę z rodzicami. Przygotowuje uczniów do dalszej edukacji, kształtuje w nich otwartość, tolerancję, empatię, ciekawość świata i poczucie przynależności do europejskiej wspólnoty.

Misja

Nasza szkoła kieruje się maksymą patrona - Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej - "Na próżno żyje ten, kto nikomu nie przynosi pożytku". Kształcimy absolwenta empatycznego, świadomego swojej wartości i roli, jaką może mieć w społeczeństwie. Wrażliwego na krzywdę innych i nieustannie pożytecznego światu w swych różnorodnych działaniach. Umożliwiamy wszechstronny rozwój, traktując ucznia podmiotowo i ucząc takiego traktowania innych w swoim otoczeniu.

opracowanie: Jarosław Czechowicz