ZAPISY  DO  WOLONTARIATU  SAMORZĄDU  UCZNIOWSKIEGO

Do uczestnictwa w akcjach wolontaryjnych
może wpisywać sią każdy chętny uczeń.

Wystarczy zgłosić taką chęć jednemu z Opiekunów Samorządu.

NIE POZOSTAWAJ OBOJĘTNY

CZEKAJĄ NA CIEBIE CIEKAWE PRZYGODY, NOWE PRZYJAŹNIE,

CENNE DOŚWIADCZENIA I MNÓSTWO NIEZAPOMNIANYCH CHWIL

SPOTKANIA GRUPY WOLONTARYJNEJ

P - JAK POMAGAJ

Zapraszamy dzieci w wieku kl. IV - VIII,

które  poszukując przygody i nawiązując nowe znajomości chcą pomagać innym.

Na zajęciach odkrywamy swoje talenty, poznajemy głębiej czym jest wolontariat

oraz wspólnie organizujemy, a także uczestniczymy w rozmaitych akcjach charytatywnych.

ZAPISY: KRD DYLINIARNIA

mail: krd56@op.pl

tel. 505 573 831 (czynny pon. – sob. w godz. 12.00 – 20.00)

Drodzy Rodzice i Opiekunowie

Dzięki regularnemu uczęszczaniu na zajęcia prospołeczne P – jak Pomagaj, Państwa dziecko będzie mogło w miłej atmosferze lepiej poznać swoje talenty, rozwinąć i zdobyć niektóre umiejętności jak np.: asertywność, empatia, odpowiedzialność, radzenie sobie ze stresem, planowanie codziennych zajęć. Będziemy poznawać i omawiać zagadnienia związane z bezinteresowną pomocą na rzecz potrzebujących, uwrażliwiając na krzywdy innych. Będziemy uczyć się wzajemnego szacunku. Część zajęć będzie poświęcona zagadnieniom związanym z umiejętnym pomaganiem i koniecznością spełnienia najpierw obowiązków względem własnej rodziny i bliskich, a dopiero potem podjęcia działań na rzecz innych potrzebujących pomocy.

Uczestnicy GRUPY WOLONTARYJNEJ będą mieli okazję brać udział w akcjach charytatywnych, na które zawsze zapraszamy także Państwa. Podczas akcji dzieci będą zdobywać własne doświadczenia i sprawdzać nabytą wiedzę i umiejętności.

Udział dziecka w poszczególnych akcjach odbywać się będzie za Państwa zgodą, dlatego dostaną Państwo formularz, na którym będzie można taką zgodę wyrazić. W czasie późniejszym zorganizujemy też spotkanie z rodzicami, aby wspólnie omówić sukcesy dzieci.

Zachęcam także do stałego kontaktu, gdyż tylko nasze zjednoczone wysiłki ku ukształtowaniu prawidłowych postaw i wartości, przyniosą prawdziwą korzyść dla Państwa dziecka.

Mając nadzieję na współpracę, dziękuję.

koordynator ds. wolontariatu:   Maria Pułczyńska

kontakt: pjakpomagaj@op.pl

FORMULARZ DO POBRANIA - ZGODA RODZICA
na udział w zajęciach i akcjach: