Czyste powietrze zagościło w naszym przedszkolu i w naszej szkole.

Z przyjemnością informuję, że w naszej szkole zainstalowane zostały we wszystkich pomieszczeniach do nauki nowoczesne oczyszczacze powietrza.

Zarówno wszystkie dzieci z naszych oddziałów  przedszkolnych,  uczniowie klas I-III, jak i uczniowie w klasach IV – VIII mogą przez cały okres pobytu w szkole oddychać powietrzem wolnym od zanieczyszczeń. Wszystkie urządzenia zostały sfinansowane przez Gminę Miejską Kraków.

Dzieci, oprócz biernego korzystania z oczyszczonego powietrza, poznają także podczas zajęć zasady dbałości o środowisko oraz brania współodpowiedzialności za zdrowie własne i swoich kolegów.

Mam nadzieję, że wszyscy będziemy starać się dbać o czyste powietrze w Krakowie, zgodnie z możliwościami każdego z nas.

Artur Pasek