POWITANIE WIOSNY

„Marzanno, Marzanno, odejdź już prosimy,

Nie chcemy już więcej żadnych śladów zimy.

Niech odejdą z Tobą mrozy oraz chłody,

O powrocie zimy nie może być mowy!!"

W czwartek 21 marca wszystkie dzieci z  naszych przedszkoli świętowały Pierwszy Dzień Wiosny.

Uroczystości powitania Pani Wiosny rozpoczęły się od przemowy Pani Wicedyrektor , która razem z dziećmi odpowiadała na pytania sprawdzające  wiedzę na temat oznak przyjścia Wiosny. Dzieci wzięły  udział w wiosennym quizie a nagrodą dla każdej z grup był kwiatuszek stokrotka w doniczce.

Przedszkolaki dowiedziały się  również o starym zwyczaju topienia Marzanny. My z naszą Marzanną wyruszyliśmy wielobarwnym korowodem powitać Panią Wiosnę. Maszerując i wymachując kolorowymi wstążkami oraz kwiatami zaśpiewaliśmy prześlicznie i głośno piosenki o tematyce wiosennej. Dzieci w tym dniu poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny.

Na koniec na wszystkich Przedszkolaków  czekała niesamowita niespodzianka w postaci kolorowego nowego domku do zabawy , który zawitał w naszych ogrodach przedszkolnych.

Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre

Kinga Zalewska-Jędrzejek

Agnieszka Kotarba