DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA W GR.3

21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Data ta nie jest przypadkowa, ponieważ osoby z Zespołem Downa posiadają dodatkowy trzeci chromosom w 21 parze chromosomów.

W naszej grupie ten wyjątkowy dzień obchodziliśmy 20 marca. Wszyscy włączyliśmy się do skarpetkowego wyzwania, ubierając w tym dniu dwie różne kolorowe skarpetki. Kolorowe skarpetki  nie do pary były symbolem naszej solidarności z osobami dotkniętymi Zespołem Downa. Na początku naszych zajęć dowiedzieliśmy się czym jest Zespół Downa oraz obejrzeliśmy film edukacyjny ukazujący codzienne życie dzieci z tą chorobą. Była to okazja do rozmowy o tolerancji, która jest tak istotna w codziennym życiu. Kolorowe skarpetki były też tematem przewodnim naszych zabaw. Podczas zabawy matematycznej tworzyliśmy skarpetkowe rytmy, przypinając skarpetki do sznurka klamerkami. Na zakończenie zajęć każdy projektował własne kolorowe skarpetki  nie do pary.

Był to bardzo radosny i kolorowy dzień, który pokazał, że niezależnie do ilości posiadanych chromosomów można mieć szczęśliwe i kolorowe życie.

Danuta Dybus, Andżelika Kamińska