Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci Gr. 3

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest 2 kwietnia w rocznicę urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena.

W naszej grupie ten dzień świętowaliśmy 4 kwietnia. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione książki, o których opowiadały z wielkim entuzjazmem. Obejrzały film edukacyjny, podczas którego poznały etapy powstawania książki oraz rozwiązywały zagadki związane ze znanymi bajkami dla dzieci. Stworzyliśmy wspólnie Kodeks Małego Czytelnika, prezentujący zasady korzystania z książek. Na zakończenie zajęć każdy wykonał własną zakładkę do książki.

Pamiętajmy, że głośne czytanie dziecku uczy je myślenia, rozwija język, pamięć i wyobraźnię, buduje i umacnia więź pomiędzy dzieckiem a rodzicem.

Danuta Dybus, Andżelika Kamińska