Czas Wielkanocny w gr. 2

Święta wielkanocne to wyjątkowy czas, pełen radości i tradycji. W naszym przedszkolu również zapanowała świąteczna atmosfera.

Dnia 27 marca w naszym przedszkolu miało miejsce uroczyste wydarzenie związane z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi. Zorganizowany został obiad wielkanocny, podczas którego dzieci miały okazję degustować tradycyjne potrawy wielkanocne. To wyjątkowe wydarzenie pozwoliło przedszkolakom na bliższe zapoznanie się z kulturą i tradycjami związanymi z tym ważnym świętem w polskim kalendarzu. Dzieci rozmawiały o tradycjach wielkanocnych. Dowiedziały się czym są pisanki, święconka, Śmigus Dyngus, a także mazurek i babka wielkanocna. Poznały piosenkę o Wielkanocy oraz zajączku z długimi uszami. Przygotowały też prezenty dla rodziców i wykonały śliczne prace plastyczne.

To były niezapomniane chwile, kiedy wszyscy razem tworzyliśmy magiczną aurę Świąt Wielkanocnych.

Monika Motoła i Justyna Siemińska