PRZEDWIOŚNIE A WIOSNA - RÓŻNICE

Marzec i kwiecień to czas, gdy natura budzi się do życia. Przedszkolaki z grupy Odkrywców sporo spacerowali w ostatnim czasie, by móc dostrzegać jak każdego dnia zmienia się otoczenie wokół nas.

W marcu, zanim rozpoczęła się kalendarzowa wiosna udaliśmy się na spacer do Parku Aleksandry. Mogliśmy wtedy podziwiać pierwsze pączki na drzewach, pojawiające się nieśmiało kwiatuszki oraz pięknie już wtedy kwitnące forsycje. Przyglądaliśmy się również zwierzętom jak przygotowują się do nadejścia kalendarzowej wiosny. Spotkaliśmy również wiewiórkę, która zdecydowanie nas polubiła i bardzo blisko nas szukała swoich ukrytych orzeszków.

Gdy kalendarzowa wiosna nastąpiła, a słoneczko w pełni oświetlało nasze twarze postanowiliśmy udać się na spacer w pobliżu przedszkolnego osiedla. Piękne pąki na drzewach rozkwitły, tulipany, hiacynty, mlecze oraz inne wiosenne kwiaty w pełnej okazałości pokazywały swoje uroki, a ptaki ćwierkały piękne wiosenne melodie. Różnice były znaczące, a przedszkolaki chętnie wymieniały zauważone szczegóły.

Kinga Franczak