"Magnolia"- praca plastyczna wykonana z wykorzystaniem elementów metody "Edukacji przez ruch" Doroty Dziamskiej

„Edukacja przez ruch”-to system form i metod kształcenia oraz terapii opracowany przez Dorotę Dziamską, który wykorzystuje naturalny, spontaniczny ruch organizmu w procesie jego rozwoju. Człowiek rusza się, a więc przez ruch uaktywnia zmysły, dzięki którym poznaje otaczający go świat.

Przedszkolaki z grupy II lubią kreatywnie wykonywać różne zadania - dziś na zajęciach wykonywaliśmy kwitnące drzewo magnolii.  Słuchając dźwięków muzyki z repertuaru "Edukacji przez ruch", kreśliliśmy różnego rodzaju koła, pętelki na szarym papierze . Kolejnym zadaniem było przygotowanie kwiatów, które rysowaliśmy poprzez kreślenie linii z wyznaczonego punktu. Drzewo prezentuje się przepięknie.

Monika Motoła i Justyna Siemińska