Wycieczka do gabinetu stomatologicznego

"Szczotka, pasta to są zębów
wielcy przyjaciele.
Myj dokładnie swoje zęby,
nie tylko w niedzielę."

Dnia 3 kwietnia grupa 2 wybrała się do gabinetu stomatologicznego.

Celem wizyty było przeprowadzenie pogadanki na temat konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u dentysty oraz kształtowanie nawyków prozdrowotnych.

Dzieci miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy dentysty oraz obejrzeć wygląd i wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Dowiedziały się również, jak dbać o zęby, by były zawsze piękne i zdrowe. Pani Paulina z niezwykłą serdecznością skontrolowała zęby odważnych dzieci.

Na pamiątkę spotkania wręczyła dzieciom kolorowe dyplomy oraz drobne upominki.

Wizyta u stomatologa odbyła się w miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że nasze przedszkolaki nie będą czuć lęku przed kolejnymi wizytami w gabinecie stomatologicznym.

Bardzo dziękujemy mamie Stasia za zaproszenie do gabinetu i wspaniałe przygotowanie się do naszej wizyty.

Monika Motoła i Justyna Siemińska