DZIEŃ ZIEMI W PRZEDSZKOLU 154

22 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Ziemi. Jest to największe i najbardziej znane święto ekologiczne na świecie.

W tym dniu rozmawialiśmy o zasadach, których należy przestrzegać, aby chronić naszą planetę. Odbyły się ciekawe zajęcia edukacyjne, segregowaliśmy odpady, rozmawialiśmy o recyklingu, o tym co szkodzi a co pomaga Ziemi a nawet polecieliśmy rakietą na zielono-niebieską planetę zachwycając się jej niesamowitymi dźwiękami: śpiewem ptaków, szumem morskich fal czy też padającym deszczem. Oglądaliśmy filmy edukacyjne "Historia Ziemi" oraz "Dzień Ziemi". Wspólnie wykonaliśmy plakat zachęcający do ochrony przyrody. Razem z przedszkolem nr 48 zaśpiewaliśmy piosenkę "Sprzątanie Ziemi". Słychać i widać nas było na całym osiedlu, zwłaszcza, że mieliśmy ze sobą baloniki w kolorach Ziemi - niebieskie i zielone. Na zakończenie tak ważnego dnia postanowiliśmy wzbogacić nasz przedszkolny ogródek i zasadziliśmy w nim: lawendę, miętę aksamitki i begonie. A to dopiero początek..... Pamiętajmy!!! WSZYSCY WYGRAMY GDY O ZIEMIĘ ZADBAMY!!