DZIEŃ ZIEMI - GRA TERENOWA

Dziś 22 kwietnia miliony ludzi na całym świecie świętuje Dzień Ziemi.

Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. Z roku na rok stan naszej planety ulega pogorszeniu, a ,,Wyspa Śmieci na Oceanie Spokojnym jest kilkukrotnie większa od Polski. Jeśli jest dla nas jakaś nadzieja, są nią najmłodsi członkowie społeczeństwa, dlatego warto zainteresować ich świętowaniem Dnia Ziemi.

Ekologię można przybliżać dziecku na co dzień. Dziecko może pomagać przy segregacji śmieci, zakręcać wodę podczas mycia zębów, ale przede wszystkim powinno wiedzieć dla czego to robi. Jeśli zaszczepimy w dzieciach miłość i szacunek do naszej planety, to nasz maluch nie raz nas zaskoczy np. przypominając, że na zakupy mamy zabrać ze sobą nasze wielorazowe torby. To proste rzeczy, ale jeśli zacznie je stosować więcej osób, mogą przynieść duże efekty.

Podczas dzisiejszego spotkania skupiliśmy się głównie na kształtowaniu postaw proekologicznych, rozwijaniu wrażliwości na otaczający świat i poczucia odpowiedzialności za jego wygląd, Tropiciel wzięli udział w Grze Terenowej :)

Diana Papis