UROCZYSTOŚCI PATRIOTYCZNE

We wtorek 30 kwietnia wszystkie dzieci z naszych przedszkoli świętowały uroczystości majowe związane z nasza Ojczyzną: Święto Pracy, Dzień Flagi oraz Konstytucji 3 Maja.

Z tej okazji dzieci z przedszkola nr 48 zaśpiewały i wykonały inscenizację do piosenki ''Jesteśmy Polką i Polakiem''. Maluszki zabrały nas pociągiem w podróż przez takie miasta jak : Zakopane, Kraków, Warszawa, Toruń, Gdańsk. Na każdej zatrzymanej stacji przedszkolaki z poszczególnych grup zaprezentowały  informację o danym mieście w ciekawy , oryginalny sposób: opowieść o Zakopanem, taniec krakowiak przy Krakowie. Inscenizacja legendy o warszawskiej syrenie w Warszawie, w Toruniu opowieść o piernikach i Mikołaju Koperniku, w Gdańsku rozśpiewane dzieci przeniosły nas już w  wakacyjny czas.

Dzieci z przedszkola nr 154  recytacją patriotycznych wierszy pt.  "Dziękuję Ci Polsko" oraz  "Powiewa Flaga" machając przy tym własnoręcznie zrobionymi  flagami pięknie podkreśliły rangę obchodzonych uroczystości.

Na końcu  Pani Dyrektor opowiedziała dzieciom kilka słów o tak ważnych wydarzeniach jakie będziemy świętować w najbliższych dniach. Potem wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy polski hymn.

Wesoło i aktywnie spędzając czas przedszkolaki przeżyły wspaniałe lekcje patriotyzmu i miłości do kraju ojczystego, które to na długo pozostaną w ich pamięci.

Kinga Zalewska-Jędrzejek
Patrycja Wrona